Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Market Gözlemciliği Yaparak Para Kazan

Evet. Kabul ediyoruz, alışık olmadığınız ve bugüne kadar belki de duymadığımız yeni bir iş fikri ‘Market Gözlemciliği‘. Ancak tam da şu günlerde bu işi yapan kişilere çok ihtiyaç duyuluyor. Özellikle AVM’lerin mantar gibi çıktığı şu zamanda en revaçta olan işlerden birisi.

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyadaki gelişen ülkelerde sorun haline gelen, hızlı tüketim ürünlerinin teşhir bilgilerinin ve son kullanma tarihlerinin kontrolü konusunda belgeli gözlemcilere ihtiyaç duyuluyor. Bu sayede hem satılan ürünlerin güvenliği sağlanmış oluyor hem de kaldırılması gerekenler zamanı geçmeden tespit edilebilmiş oluyor.

Konuyu biraz daha açalım.

Bildiğiniz üzere bakkal, market, süpermarket veya toptancı marketlerde en büyük sorun raflardaki ürünlerin son kullanma tarihlerini ve tazeliğini kontrol etmektir. Sıkı denetimler nedeniyle bu ürünlerin sürekli kontrol edilmeleri şart. Bu nedenle sürekli gözlem yapılması ve olumsuzluklara hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gerekiyor.

Belki de önümüzdeki günlerde yasal olarak da büyük marketlerin arayış içerisinde olabileceği ”market rafları gözetmenleri” için bir ekip kurabilir ve bu sayede ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Peki market gözlemciliği nasıl yapılır?

Adından da anlayabileceğiniz üzere market gözlemcisi, market raflarında bulunan tüm ürünleri gündelik olarak kontrol eder. Ürünlerin hacmini ve görünümlerini hesaplayarak, biten ürünler hakkında rapor hazırlar ve o üründen boşalan rafın yeniden doldurulmasını sağlar. Ayrıca rakip marketlere giderek oradaki fiyatları da öğrenerek bunu raporuna ekleyebilir. Bu sayede de rakiplerinden daha uygun fiyatlı kampanyalar düzenlenmesine öncülük edebilir.

Sadece bununla sınırlı değil. Market gözlemciliği ayrıca raftaki ürünlerin tazeliğinden, son kullanma tarihi kontrolünden ve paketlerin deforme olup olmadığının kontrolünden de sorumludur. Ürünler konusunda bir olumsuzluk olması halinde üstlerine rapor verir ve işletmedeki düzenin daha sağlıklı bir şekilde işlemesine katkı sağlar.

Market Gözlemciliği yeni iş fikirleri arasındaki yerini aldı. Her yaştan insanın kolaylıkla yapabileceği bu iş için düzenli bir sisteme sahip organizasyon kurarak kazanç elde etmek de öyle zor değil. Bu alanda önemli olan tek şey organize olmaktır. Öte yandan çalışanların bilgisi, becerisi ve ilgili firmalarla iletişim kurma yeteneği de işin en ciddi konuları arasındadır.

Kontrol edin

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır, Ne Kadar Para Kazanılır?

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği ile Para Kazanmak Çok Kolay

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için yeni bir iş fırsatı daha doğdu. Evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super