Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Kredi Başvuru Şartları

Kendi işimi kurmak istiyorum diyenlere KOSGEB 50 bin lira hibe verecek. Kendi işinin patronu olmak isteyenlere ”milli istihdam seferberliği” kapsamında büyük bir müjde verildi. KOSGEB, iş kurduktan sonra verdiği 50 bin liralık hibe kredi koşullarını güncelledi. Artık, iş fikri kabul edilen herkese 50 bin lira hibe ödemesi yapılacak. Girişimci o para ile kendi işini kolayca kurabilecek. Peki KOSGEB 50 bin lira hibe başvuru şartları neler ve başvurular nereye yapılacak?

KOSGEB 50 BİN LİRA HİBE ŞARTLARI

Şüphesiz aklında iş fikri olan herkes yeterli sermayeye sahip olamadığı için bu fikrini hayata geçiremiyor. Çoğu kişi kendi işini kurmak için banka kredisi kullanırken bazı kişiler de çevresinden borç olarak toparladığı para ile iş kuruyor. Artık bu zorluklar geri kalıyor. Hükümet, kendi işini kurmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen herkes için finans musluklarını sonuna kadar açtı. İş kurmak isteyen kim varsa bundan böyle KOSGEB aracılığıyla ihtiyacı olan sermaye desteğini alabilecek. Ancak destek almaya hak kazanan kişi başka bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışamayacağı gibi farklı bir şirketin ortağı ya da sahibi de olamayacak.

KOSGEB 50 bin lira hibe girişimci desteği limitleri

KOSGEB 50 BİN LİRA HİBE NASIL ALINACAK?

Çalışmayan ve işyeri sahibi olmayan kişileri ekonomiye kazandırmak ve ekonomik büyümeyi desteklemek amacıyla hayata geçirilen KOSGEB Girişimci Destek Programı kapsamında, kendi işini kurmak isteyen kişilere 50 bin liraya kadar hibe (geri ödemesiz kredi) ve 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi veriyor. Bu desteği almak daha önce zordu. Zira; iş fikri kabul edilen kişiler önce harcama yapıyor sonrasında ise KOSGEB’e fatura beyan ederek kurumdan geri ödeme alıyordu.

1 Şubat tarihi itibariyle bu koşul tamamen değişti. Artık iş kurmak isteyen kişiler yeni düzenleme sayesinde KOSGEB’e başvuru yaptıktan sonra iş fikri kabul edilirse hemen para alabilecekler. Konuyla ilgili açıklama yapan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, ”1 Şubat’tan itibaren girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alanlar, artık işletmelerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecek” dedi.

ADAYLARIN EN FAZLA 3 BAŞVURU HAKKI BULUNUYOR

32 saatlik girişimcilik eğitimiyle sertifikasını alanlar KOSGEB’e başvuru yapabilir. KOSGEB 50 bin lira hibe başvurusu onaylanan girişimci adayları, 90 gün içinde işletmesini kurmak zorunda. Ardından KOSGEB veritabanına kayıt yaptırarak, taahhütname imzalayacak. Bu işlemleri verilen süre içerisinde yapmayan adayların başvuruları reddedilecek. Öte yandan girişimci adaylarının en fazla 3 başvuru hakkı bulunuyor. Başvurusu 3 kez üst üste olumsuz sonuçlanan kişilerin hakları yanacak.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

KOSGEB, 81 ilin tamamında faaliyet gösteriyor. Yani illerde şubesi, temsilcilikleri ve müdürlüğü bulunuyor. 50 bin liralık hibe desteği başvuruları da bulunduğunuz yere en yakın KOSGEB şubesinden yapılacak. Eğer şubelerin yerlerini bilmiyorsanız ‘444 15 67’ no’lu çağrı merkezini arayarak veya ‘kosgeb.gov.tr’ internet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Kontrol edin

Acil Para Kazanma Yolları Bu Ürünleri Satın Kazanın!

Acil para kazanmak için ne yapmalıyım? diye kara kara düşünmeyi bırakın. Biraz ekstra kazanç sağlamak …

2 yorumlar

  1. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Parayı sen harcama yapmadan vermeyecekler. Heveslendiriyorsunuz insanları

    • Merhaba Utku Bey;

      Yanlışınız var. Daha dün Başbakan açıkladı bunu. İnternette araştırma yapmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super