Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Kahvaltı Salonu Açmak Para Kazandırır mı?

Kahvaltı Salonu Açarak Para Kazanmak

Kahvaltı, çoğu insanın en sevdiği öğünler arasında gelmektedir. Yemek kültürümüzde peynir, zeytin, reçel, tereyağı, bal, kaymak, yumurta, börek, sac böreği ve sucuklu yumurta dendiğinde ilk aklımıza gelen özellikle hafta sonu ailemiz ile birlikte yapılan o eşsiz kahvaltı sofraları vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Diğer yandan tıp dünyası sabah kahvaltılarının ne denli önemli olduğunu üzerine basa basa vurgulamaktadır. Çünkü insanların ihtiyacı olan günlük kalorinin üçte birinden fazlası sabah kahvaltısında alınıyor. Bunun hem sağlığımız hem de iş verimi açısından ne kadar önemli olduğu ise bilinen bir gerçek. Öte yandan kahvaltılık yiyecekler bizim en sevdiğimiz gıdalardan oluştuğu için sabah öğünü de bu sayede vazgeçilmez olabiliyor. Kahvaltı menüsü dediğimizde ise dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin eline su dökemez.

Türk insanının en sevdiği öğünlerden olan kahvaltılar zengin bir menüye sahiptir. Kahvaltı masaları birbirinden lezzetli peynirler, patatesli otlu börekler, Ege bölgesinde yetişen yeşil ve siyah zeytinler, çiçek balından çam balına kadar en nadide ballar ile süslenir. Ancak değişen yaşam koşulları pek çok insanın bu lezzetlerden mahrum kalmasına neden oluyor. Çünkü çoğumuz sabahın erken saatlerinde evden çıkarak ve kahvaltımızı bile yapmadan iş yerlerimize gidiyor hatta kahvaltı yerine sabah öğününü sadece bir simit ile geçiştirmek zorunda kalıyoruz.

Kahvaltı salonu açmak için ferah, geniş ve müşterilerin rahat hareket edebileceği bir mekan seçmek önemlidir.

Çoğu insan için de kahvaltı öyle atlanabilecek bir öğün değildir. Tüm gün zinde kalmak için illa ki kahvaltı olmazsa olmazları arasındadır. Çünkü kahvaltılar bize gün içerisinde zindelik verdiği gibi o gün işlerimizin yolunda gitmesinin en büyük sebebidir. Kahvaltı yapan insanlar daha verimli çalıştıkları gibi iş hayatında daha yaratıcı olurlar. Hatta ve hatta sınav zamanlarında uzmanlar öğrencilere sabah kahvaltısı yapmadan sınava girmelerini tavsiye etmezler. Nedenini hiç düşündünüz mü? Kahvaltı yapan bir öğrenci yapmayan öğrenciye göre daha başarılı olur.

Diğer yandan yoğun iş temposu nedeniyle bazı kadınlar evde kahvaltı hazırlamak istemezler. Ancak bu durum, insanların her ihtiyaç duyduğu anda ortaya çıkan yeni bir sektörün oluşmasına neden oldu. Buna da ‘Kahvaltı Salonu‘ denildi.

Kahvaltı Salonu Açmak En Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Kahvaltı salonları ya da kahvaltı evleri, son dönemde para kazanmak için kendi işini kurmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Düşük sermayeli iş alanlarının da başında gelen kahvaltı salonu açmak insanlara mükemmel kazanç fırsatları sunuyor. Yani kısacası, son günlerin en çok tercih edilen para kazanma yolları arasında insanlara çeşitli kahvaltı menüleri sunmak, yani kahvaltı salonu açmak geliyor.

Peki; Kahvaltı salonu açmak ne kadar maliyetli? Kahvaltı salonu açarsam ne kadar para kazanabilirim? Kahvaltı salonu açmak için gerekenler neler? İşte tüm detaylarıyla sizlere rehber niteliğinde bir yazı! Kahvaltı salonu açarak para kazanmak isteyenler mutlaka bize kulak verin.

Kahvaltı salonu açmanın maliyeti çok büyük paralar harcamanızı gerektirmez. Kahvaltı salonu açacağınız bölgenin ya da şehrin yaşam maliyetlerine göre değişiklik gösterebilir. Kahvaltı evi açmak için minimum 20 bin TL sermayeniz olması gerekmektedir.

Kahvaltı Salonu Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Son derece keyifli bir sektör haline gelen kahvaltı salonları en kârlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Zaten bir çoğumuz sabah kahvaltıları için bu işletmeleri tercih etmiyor mu? Bazılarımız ise hafta sonları bir kaçamak yapıp ailecek kahvaltı evi keyfi yapmıyor mu? İşte bu yüzden diyoruz kahvaltı salonu açarak para kazanmak en karlı iş diye.

Kahvaltı salonu açmanın maliyeti ise öyle dışarıdan göründüğü kadar çok değil. Öncelikle aşağıda belirttiğimiz kahvaltı salonu açmak için gerekenleri karşılamanız gerekiyor. Sonrasında ise iş kuracağınız salonu bulmanız. Bunun için öyle devasa bir yere de ihtiyacınız yok. Kahvaltı evi kurmak için 120 metrekarelik bir salon yeterli olacaktır. Tabi eğer yeterli bütçeniz var ise daha büyük bir mekanda bulabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Kocaeli, Denizli ve Diyarbakır gibi şehirlerde bu iş için bulabileceğiniz kiralık iş yerlerinin kirası ortalama olarak 1500 – 3000 TL arasında değişmektedir. Mekanı buldunuz, kira sözleşmesini de imzaladınız. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Öncelikle müşterilerinize kaliteli bir hizmet vermek istiyorsanız mekanı dayayıp döşemeniz gerekiyor. Bunun maliyeti değişken olduğu için bu hesaplamayı size bırakıyorum. Şimdi önemli olan müşterilerinize sunacağınız kahvaltı menüsü oluşturmak yani yiyecek, içecek ve ikramları almaya geldi. Kahvaltı için gelen müşterilerinize 2 dilim ekmek, 1 dilim peynir ve 10 zeytin verecek değilsiniz elbette. Şöyle güzel bir menü listesi hazırlamalısınız ve ona göre malzemeleri almalısınız.

Lafı fazla uzatmadan mekan kirasını işin içine katmazsak masa, sandalye, yiyecek ve içecek maliyeti ortalama olarak size 20 bin TL’ye patlayacaktır. Daha büyük bir sermayeniz var ise hem mekanı hem de kahvaltı menüsünü daha da zenginleştirebilirsiniz.

Kahvaltı Salonu Açmak için Gerekli Belgeler

Kahvaltı evi açmak için gereken belgeleri tamamladıktan sonra işletmenizi kurma aşamasına geçebilirsiniz. Bunun için işletme ruhsatı, vergi ile ilgili işlemler, mali sorumluluk sigortası, mekanın bulunduğu konuma ait belgeler, emniyet ile ilgili belgeler ve olası yangın tehlikesine ilişkin belgelere ihtiyacınız olacak. Tüm bunları ilgili kurumlara bizzat başvuru yaparak alabilirsiniz.

Kahvaltı Salonu Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Her para kazandıran iş fikirleri gibi kahvaltı evi açarak ne kadar para kazanılacağını siz belirleyeceksiniz. Çünkü yukarıda yazdığımız şeylere ne kadar dikkat ederseniz, o kadar bu işten para kazanma imkanı bulursunuz. Sonuç olarak insanlara sadece yiyecek değil hizmetinizi de satacaksınız. Bu şekilde düşündüğünüz takdirde hem başarıyı çabuk yakalarsınız hem de hayalinizdeki kazanç miktarına ulaşırsınız.

Eğer tüm işlerinizi titizlikle yapar, kahvaltı salonunuzu hijyenik tutar ve müşterilerinize güler yüzlü davranıp onları memnun ederseniz, kahvaltı evi açmak için harcanan parayı kısa sürede çıkarırsınız. Kahvaltı salonları yüzde 70’e varan kar marjıyla iş yapmaktadır. Bunu göz önüne aldığınızda ne kadar çok para kazanabileceğinizi sanırım söylemeye gerek yok.

Son olarak “bir kahvaltı salonu açmak istiyorum” diyorsanız aşağıdaki yorum alanına düşüncelerinizi yazabilir ve bu fikrinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aquapark İşletmeciliği Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde aquapark fiyatları, aquapark işletmeciliği ve para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır, Ne Kadar Para Kazanılır?

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği ile Para Kazanmak Çok Kolay

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için yeni bir iş fırsatı daha doğdu. Evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super