Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak 2017 Ek İş

İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanmak Nasıl Oluyor?

Evinizde koltuğunuzda oturarak internet üzerinden evde ek iş yaparak para kazanmanın bir çok seçeneği mevcuttur. Bunlardan birisi de başarılı web siteleri kurarak belirli bir kitleye ulaşıp bir zaman sonra yatarken bile para kazanacak hale gelmektir. Peki web sitesi kurarak para kazanmak nasıl oluyor? İnternet sitesinden ne kadar para kazanılır?

”Web sitesi kuran herkes para kazanacak” diye bir kural yoktur öncelikle bunu kesinleştirelim. Her işte olduğu gibi web sitesi kurma işinde de emek olmadan ekmek olmuyor ne yazık ki eğer kopyala yapıştır diye tabir ettiğimiz başkalarının sitelerinin de ki yazıları kopyalayarak para kazanmayı düşünüyorsanız makaleye devam ederek vakit kaybetmeyin ve kendinize başka işler aramaya devam edin eğer bu iş tam bana göre diyorsanız yerlerinize oturun ve kemerlerinizi bağlayın.

Bu yazımız sayesinde sizde web sitesi kurabilecek kurduğunuz bu web sitelerini iyi yerlere getirerek emeğinizin karşılığını alabileceksiniz. Her ne kadar kulağa imkansız gelse de bu işle yatarken bile para kazanmanız mümkün. Nasıl mı?

Web sitesi kurarak para kazanmak

İNTERNET SİTESİNDEN PARA KAZANMA

Web sitesinden para kazanmak aslında basittir. Bu yoldan para kazanmak isteyenlerin kendinde araması yetenekler şunlardır;

1-  Yazarlık

2- Bilgi

3- Pazarlama

Şimdi maddeleri açalım

Yazarlık

Bu madde neden gereklidir ?

Bu madde gereklidir çünkü sitenizin bir yere gelebilmesi için en büyük altın kural makaledir. Tabi bu makalelerin kalitesi kadar özgünlüğü de önemlidir. Kendi yazdığınız makaleyi, ünlü bir makale yazarının yazdığı kopya bir yazıyı sitenizde yayımlamanızdan daha faydalı olacaktır. Makalenizi yazarken dil kurallarına dikkat ederek yazmalı okuyucuyu düşünerek sohbet havasında yazmalısınız. Eğer fazla ciddi bir dille yazıyorsanız birde makaleniz uzun ise bu ziyaretçiyi sıkacak ve siteden hemen çıkmasına neden olacaktır.

Bilgi

Eğer bir konuda bilginiz varsa mutlaka ama mutlaka o konuda site açmalısınız. Bilginizin olmadığı konularda sırf fazla kazandırıyor diye site açmanız sizi elinizde ki bütçeden de edecektir.

Pazarlama

Site sahiplerinin kazanç oranları pazarlama yeteneklerine bağlıdır. Nasıl mı ? Bir web sitesinden para kazanmanın en iyi yolu bence satış ortaklığıdır. Satış ortaklığında bilindiği üzere ürün müşteriye tanıtılır, ürünün özellikleri sunulur, satış gerçekleşirse komisyon alınır aynı şekilde web sitenizde tanıttığınız her ürün sizin kazancınızı artıracak hatta o üründen yıllar sonra dahi gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Web sitesi kurmak için ihtiyacınız olan şeyler Hosting, Domain ve sitenizde kullanacağınız yazılımdır.

Web sitesi kurma yolunda adımlar;

Hosting ve Domain (Alan Adı)

Öncelikle sizlere bir adet hosting ve domain gerekli domain ücreti genellikle yıllık 100 TL olmakla beraber, hosting ücretleri pakete göre değişmektedir. Yeni kurduğunuz bir site için eğer çok ziyaretçi almayacak ise başlangıç seviye hosting paketleri yeterli olacaktır. Site adresini belirten ‘domain’ seçerken dikkat etmeniz gereken şey ise domainin akılda kalıcı ve kısa olmasıdır.

Hangi Yazılımı Kullanmalıyız?

Genellikle çoğu web sitesi türü için temalar ile geliştirilebilirliği açısından WordPress önerilmektedir. Bende aynı şekilde sizlere WordPress kurmanızı öneriyorum. Sitemiz evdenekisekgelir.com ‘un yazılım altyapısı da WordPress’tir.

Tasarım

Tasarımı seçerken dikkat etmeniz gereken en temel unsur ziyaretçilerinize kolaylık sağlayacak tasarımlar olmasıdır ne kadar rahat kullanışlı bir tasarım ise o kadar ziyaretçi kazanırsınız.

SONUÇ

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında yer alan web sitesinden para kazanmak istiyorsanız, yazımızda da bahsettiğim üzere anladığınız konuları yazacağınız bir internet sitesi açmalısınız. Ayrıca internet sitesi açtıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiği ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini de araştırma yaparak ya da bu işi bilenlere sorarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde ek iş fırsatları, para kazanma ve stok fotoğrafçılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır, Ne Kadar Para Kazanılır?

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği ile Para Kazanmak Çok Kolay

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için yeni bir iş fırsatı daha doğdu. Evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super