Çarşamba , Ağustos 22 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Öğrenciler için hızlı para kazanma yolları

Hızlı Para Kazanmanın 12 Kolay Yolu

Bu sayfada, boş zamanlarınızda hızlı para kazanmak için en iyi yolları anlattık. Üniversite öğrencilerinin kendi deneyimlerini dinleyerek hazırladığımız ek iş fikirleri yazımıza yeni para kazanma yöntemlerini eklemeye devam edeceğiz. Bu yüzden kendi deneyimlerinizi de en alttaki yorum alanına yazarak bizimle paylaşmanızı istiyoruz.

Çevrimiçi ve çevrimdışı para kazanmanın en iyi yolları…

Çevrimiçi anket doldurarak para kazanın.

ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMA

Öğrenciler arasında gittikçe yaygınlaşan bir yol olan çevrim içi anketler, boş vakitlerde para kazandıran en iyi yöntemler arasında. Araştırma şirketleri her zaman anketlere cevap vermek ve yeni ürünleri test etmek için yeni üyeler seçiyor. Form doldurmak için birkaç dakika ayırarak para kazanabilir ya da çeşitli ödüller alabilirsiniz. Bazı anketler için 3-5 dolar arasında ödeme yapılıyor.

Çevrimiçi anketler ile para kazandıran sitelerden bazıları şöyle; Toluna, Vivatic, OnePoll, MySurvey, SurveyBods, Valued Opinions, Pure Profile, YouGov, PopulusLive, Global Test Market, The Opinion Panel, Pinecone, IPSOS, Crowdology, Hiving, PanelBase, MintVine, Opinion Outpost, Harris Poll, Mind Mover, New Vista, iPoll.

Web sitesi kurarak para kazanmak
Kendinize ait bir internet sitesi açarak para kazanabilirsiniz.

 

KENDİ WEB SİTENİZİ AÇARAK PARA KAZANIN

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg gibi internet milyoneri olmak ister misiniz? Eğer cevabınız EVET ise o zaman ilk yapmanız gereken şey bir ”web sitesi açmak” olmalı. Uyurken bile para kazanmanın en iyi yoludur.

Bir web sitesinin kurulumu ve yayına başlaması 20 dakikadan az sürer, öyle devasa paralar ile yatırım yapılmasına da gerek yoktur. Ücretsiz web sitesi açabileceğiniz gibi en fazla 100 TL ödeyerek kişisel internet sitesi yaratabilirsiniz. İlk ziyaretçileri elde etmek için yalnızca sosyal medyaya biraz takılmanız yeterlidir ve sitenizden para kazanmanın birçok yolu vardır. İnternet sitesi açarak para kazanmak isimli yazımızı okumanızı öneririm.

Nakit para karşılığında internet sitesi ya da mobil uygulama incelemesi yaparak para kazanabilirsiniz.

 

PARA KARŞILIĞI WEB SİTESİ ve MOBİL UYGULAMA İNCELEME

Nakit para karşılığında internet sitelerini ve cep telefonu uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Eğer kendinizi iyi bir internet kullanıcısı olarak görüyorsanız, belki de profesyoneller ile iletişim kurarak, web sitelerini ücretli olarak incelediğinizi söylemenin zamanı geldi!

Bu kapsamda UserTesting.com isimli site insanların günlük para kazanmaları için her türlü web sitesinin gözden geçirmelerine imkan tanıyor. Her inceleme yaklaşık 20 dakika sürüyor. İnceleme sonrası site ile ilgili yazılan eleştirel yazılar için Paypal üzerinden 10 dolar ödeniyor. Bunun için sadece siteye girip kayıt olmanız ve size gönderilecek olan site adreslerini beklemeniz yeterli.

Kendinize ait bisiklet, araba veya motosiklet ile teslimat işleri yaparak ek kazanç elde edebilirsiniz.

 

TESLİMAT GÖREVLİSİ OL

Bisiklet, motosiklet ya da araba sahibi misiniz? Peki ya akıllı telefonunuz var mı? Boş zamanınız olduğunda, teslimat görevlisi olarak ekstra para kazanmak için tek ihtiyacınız olan şeyler bunlardır. Henüz ülkemizde pek yaygın olmasa da ABD’de Deliveroo gibi firmalar teslimatlar için her zaman yeni çalışanlara ihtiyaç duyuyorlar.

Bu şirketlere kaydolan kişiler istedikleri zaman çalışma şansına sahip olabiliyorlar. Yani çalışma saatleri, bu işi yapacak olan kişi tarafından belirleniyor. Teslimat görevlisi olarak ek gelir elde etmek isteyenler restoranlardan müşterilere sipariş götürebiliyor veya şehir içi paket teslimatlarında görev alabiliyor.

Bilgi sahibi olduğunuz alanlarda e-kitap (ebook) yazarak, bunları internet üzerinden satıp ek gelir imkanına kavuşabilirsiniz.

 

E-KİTAP YAZIN ve YAYINLAYIN

Öğrenciler herhangi bir konuda daha çok araştırma yapıyor. Bu nedenle okudukları bölümlerde zamanla uzmanlaşıyorlar. İşte bu noktada e-kitap yazma olayı devreye giriyor. Eğer herhangi bir alanda uzmansanız yada yeteri kadar bilginiz var ise e-kitap (ebook) yazabilirsiniz. Yazdığınız kitapları internet siteleri veya Android/iOS platformlarının uygulama marketlerinden (Google Play Store, Apple App Store) satışa çıkararak para kazanma imkanı bulabilirsiniz.

Kitabınızı 1.49 usd – 6.99 usd tutarında listeleyerek satışlardan ek gelir elde edebilirsiniz. Uygulama marketlerinin nihai satış makinesi olduğunu düşünürsek harika bir kazanç sağlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. EBook’larla başarının anahtarı, değer yaratmak ve makale yazmaktır.

Bir başka büyük ipucu, göze çarpması için tasarlanmış harika bir kapaktır ve kitabınız uygulama mağazasında yayınlandıktan sonra, sonuçlarda daha yüksek görünmesi için bazı incelemeleri almak gerçekten önemlidir. Okuyucuları, kitabınızın sonunda dürüst bir şekilde incelemeye teşvik edin.

Bu kârlı fikirle ilgili en iyi şey, zamana (20 saat demek) yatırım yaptıktan sonra gelecek yıllarda pasif bir gelir elde etmeniz olacak!

GittiGidiyor.com iş ortaklığı programı ile para kazanabilirsiniz.

 

SATIŞ ORTAKLIĞI PROGRAMLARINA KATILIN

Bu sadece evde ek iş yaparak para kazanmanın yolu değil aynı zamanda öğrencilerin para kazanmak için tercih ettikleri yollardan birisidir. Eğer bir web siteniz var ise GittiGidiyor gibi sitelerinde satış ortaklığı programlarına katıldıktan sonra sitenizde reklam yayınlayarak her satıştan yüzde 5 veya yüzde 10’luk kar alabilirsiniz. Bununla ilgili detayları Blog yazarak para kazanma yolları” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Bir işyerinde Part Time çalışarak para kazanmak günümüzdeki en çok tercih edilen kazanç elde etme yöntemleri arasında yer alıyor.

 

PART TIME ÇALIŞARAK PARA KAZANABİLİRSİNİZ?

Öğrencilerin en çok tercih ettikleri ek kazanç elde etme yolları arasında ‘yarı zamanlı iş’ yapmak geliyor. Örneğin bir süpermarkette kasiyer olarak günde sadece 4-5 saat çalışarak para kazanan üniversite öğrencilerini her yerde görmek mümkün. Bu hem öğrencilerin öğrenim kredilerini ödemek için ekstra kazanç elde etmelerini sağlıyor hem de iş deneyimi kazanmalarına olanak tanıyor.

Bununla birlikte, nerede yaşadığınıza bağlı olarak, yarı zamanlı iş bulmak her zaman kolay değildir. Part time iş bulmak için yerel ilanları ve öğrenci arayan firmalar iş ilanlarını takip etmelisiniz.

Ders notları satarak hızlı para kazanmak yolu ile öğrenciler eğitim masraflarını kolayca çıkarabiliyorlar.

 

DERS NOTLARI SATIN

Notlarını diğer öğrencilerle paylaşmak isteyenler için bulunmaz bir para kazanma fırsatı. Biraz ekstra nakit oluşturmak için harika bir yoldur. İnternet ortamında, istediğiniz fiyatlarla ders notları satabileceğiniz bir çok site bulunuyor. Bu notları başka bir öğrenci indirirken siz de para kazanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer yeteri seviyede İngilizce, Almanca ya da farklı bir yabancı dile hakimseniz yabancı sitelerde ders notları satarak ciddi gelir elde edebilirsiniz. Bunun için ders notlarını bulduğunuz sitelere .PDF formatında yüklemeniz gerekecek.

Bilgi yarışması programına katılarak hızlı para kazanmak mümkün.

 

BİLGİ YARIŞMALARINA KATILIN

Televizyon ekranlarında yayınlanan bilgi yarışmalarına katılarak da para kazanmak mümkün. ‘Kim Milyoner Olmak İster’, ‘Altın Petek’ ve ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ gibi yarışma programlarında hem kendi bilginizi sınayabilir hem para kazanabilir hem de eğlenebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey; katılmak istediğiniz yarışma programının başvuru formunu doldurmak ve sizi çağırmalarını beklemek. Yarışmacı seçmek için ön elemeye katılmanız gereken bu programlarda eğer ön elemeyi geçerseniz, yarışmaya katılabiliyorsunuz.

Alan adı (domain) satışı yaparak para kazananlar arasına siz de katılabilirsiniz.

 

ALAN ADLARI (Domain) ALIM SATIMI YAPIN

Alan adı sadece bir web sitesi adresidir. Bu adreslerin .com, .net, .org, .com.tr, .net.tr gibi çok sayıda uzantısı bulunmaktadır. Son yılların en popüler para kazanma yollarından birisi de domain alıp satmaktır. Bir domainin fiyatı tescil işlemi yapan firmaya göre 4.99 usd ila 15 usd arasında değişmektedir. Ancak satın aldığınız bir alan adını ciddi ve ihtiyacı olan bir müşteri bulduğunuzda 100 usd’den 1000 usd’ye kadar hatta milyon dolar fiyatlarla bile satabilirsiniz. Bu işi yapan bir arkadaşımdan kısaca bahsedeyim.

”Konya’da yaşayan 10 yıllık arkadaşım Uğur ATA yıllardır alan adı alım satımı ile para kazanıyor. Portföyünde şu an kaliteli domainler yer alıyor. Kalitesine göre alan adlarını 100 TL’den 10 bin TL’ye varan fiyatlarla satıyor. Kendisiyle benim de alışverişim oldu. Mesela güncel haberleri okuyabileceğiniz http://abchaber.com alan adını bizzat kendisinden satın almıştım.”

Eğer elinizde alan adlarınız var ise satışa çıkarmak için Sedo.com, GoDaddy.com, Snapnames.com veya Alanadlari.com, Noktadomains.com gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.

Stock fotoğrafçılığı yaparak kendi çektiğiniz fotoğrafları satıp ekstra gelir elde edebilirsiniz.

FOTOĞRAF SATARAK KAZANÇ SAĞLAYABİLİRSİNİZ

Çoğu kişinin hobi olarak başladığı fotoğrafçılık zamanla ciddi para kazanma fırsatı sağlıyor. Profesyonel fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğrafları dünya genelindeki binlerce insan Stock fotoğraf sitelerine yükleyerek, fotoğraf başına 1 ila 10 usd arasında değişen fiyatlarla satarak para kazanabiliyor. Çektiğiniz fotoğraflardan hızlı para kazanmak istiyorsanız hemen ”Stock fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak” isimli yazımızı okuyun.

Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız; özgün ve kaliteli içerikler üretmeniz gerekiyor.

 

YOUTUBE KANALI AÇARAK PARA KAZANIN

İnternet dünyasının en büyük video paylaşım platformu olan Youtube’dan para kazanmak ister misiniz? Herhangi bir konu ile alakalı video çekerek, Youtube’da kanal açıp buraya yükleyebilir ve gelen ziyaretçileriniz sayesinde para kazanabilirsiniz. Bu işi profesyonel olarak yapan yüzlerce yerli ve yabancı youtuber ayda 500 dolar ila 10 bin dolar arasında para kazanabiliyor. Youtube’dan para kazanma ile ilgili yazımızı mutlaka okumanızı öneririm.

DENEYİMLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Özellikle üniversite öğrencileri için faydalı olacağını düşündüğüm ‘hızlı para kazanmak‘ nasıl olur? konulu yazıma ilerleyen günlerde yeni yöntemler eklemeye devam edeceğim. Siz de bu konudaki fikirlerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki ‘yorum’ alanına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Faizsiz Destek İş Kurma Fırsatı başlıklı makalemizde iş kuracak ev hanımına 15 bin TL ve kadın girişimci hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Eve Kurabiye İşi Veren Firmalar Para Kazandırıyor

Evde Kek Kurabiye Yaparak Para Kazanma İş Fırsatı

Evde kurabiye yaparak para kazanabilir miyim? diye merak eden ev hanımları bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super