Pazar , Eylül 16 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Halı Yıkama İşi Yaparak Para Kazanmak

Yerinde Halı Yıkama İşi Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz?

Halı yıkama işi ne kadar kazandırır? diye merak eden evde ek iş ilanları didikleyen ve evden para kazanma yolları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler buraya! Halı yıkama işi ile para kazanmak nasıl olur bir de benden dinleyin.

Hayatımızın her anında hepimiz büyük bir yoğunluk ve koşuşturma içerisindeyiz. Özellikle iş hayatında olanlar bir sağa bir sola koşturmaktan akşam olduğunda resmen helak olmuş bir vaziyetle evlerine geri dönüyor. Öte yandan her geçen gün değişen hayat şartları bir çok iş alanının da doğmasına neden oluyor. Bu işlerden birisi de ‘halı yıkama işi‘. Son zamanların en çok gelir getiren işlerinden birisi olarak gösteriliyor. Elbette buna sebep hem ülkemizde hem de dünyada mantar gibi çoğalan binalar ve gittikçe artan şehirleşmenin etkisi oldukça büyük. Zira, insanlar şu günlerde halı yıkamak için ne bir boş alan ne de işlerinden geriye boş bir zaman bulabiliyorlar. Kısacası bir çok nedenden dolayı insanlar, ev veya iş yerindeki halıların yıkanması için halı yıkama hizmeti veren kişi veya firmalara başvuru yapmak zorunda kalıyor.

Çağımızda artan şehirleşme halı yıkama işi ile uğraşan kişiler için büyük avantaj getirdi. Çünkü yüksek yüksek binaların arasında ve lüks sitelerde oturanların ne yazık ki halı yıkamak için kullanabilecekleri bir yer yok. Yer olsa bile insanların halı yıkamaya zamanları olmadığı gibi bu koşullarda halı yıkamak isteyeceklerine bile ihtimal vermiyorum. Şöyle bir düşünün. 15-20 dairesi olan bir binanın kapısının önünde halı yıkıyorsunuz. Şaka gibi değil mi? Elbette bunun olması çok zor bir ihtimal. Elle halı yıkamak son derece zahmetli ve yorucu bir iştir. Bunun için çoğu kişi ücret vererek halı yıkatmak istemektedir. Lafın kısası halı yıkamak için insanlar kendilerini yormuyorlar halı yıkama işi yapanların kapısını çalıyorlar.

Öte yandan, halı yıkama işi yapan kişi ya da kurumlar ev hanımları veya bize göre daha temiz iş çıkardıkları için en çok para kazandıran işler arasında olmasını sağladı. Temizlik dendiğinde bayanların ne kadar takıntılı ve titiz olduğunu göz önüne aldığımızda halı yıkama işindeki potansiyel müşteri büyüklüğünü de az çok hesap edebiliriz.

Yukarıda bahsettiğim konular, halı yıkama işinin popüler olmasını bir anlamda açıklıyor. Peki halı yıkama işi ile para kazanmak mümkün mü? Evde halı yıkama işi yaparak nasıl para kazanılır? Halı yıkamak için illa ki dükkan açmak gerekir mi? Bu soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Halı yıkama hizmeti vererek para kazanma yöntemleri arasında halı yıkama tesisi açmak en başta yer alıyor.

HALI YIKAMA İŞİ İLE PARA KAZANMAK İÇİN İZLENECEK YÖNTEMLER

Bu işten para kazanmak isteyenler için pek çok yöntem bulunmaktadır. Halı yıkama dükkanı açmak ise bunlar arasında ilk akla gelenlerden. Fakat halı yıkama dükkanları tek seçenek değil. Bu işi yaparak aile bütçesine katkı sağlayan ve halı yıkama işinden ek gelir edinen çok sayıda insanı tanıdığımı söylemek isterim. Genelde ev hanımları tarafından yapılan halı yıkama işi yapan evli çiftlerin sayısı da az değil. Önemli olan bu işi kimin ya da kimlerin yaptığı değil halıların en güzel şekilde temizlenmesidir. Özellikle bahar ve yaz aylarında halı yıkama işi yapan kişilerin çok iyi para kazandıklarını da söylemeden geçemeyeceğim. Lafı daha fazla uzatmadan halı yıkama işinde izlenecek yöntemlerden bahsedeyim.

Halı yıkama dükkanı açarak para kazanmak

Halı yıkama hizmeti veren firmalar ya da kişilere şu günlerde fazlaca ihtiyaç duyulduğunu yazımın başında sizlere aktarmıştım. Orada saydığım sebepler ve açıkladığım konular halı yıkama işinin nasıl kendi başına bir sektör haline geldiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor. Peki, bu sektörün içinde olmak için ne yapmalı? Halı yıkama işi yapan firmalarla nasıl rekabet edilmeli? Bildiğiniz gibi bu alanda hizmet veren sayısı çok fazla olduğu için bir anlamda kendi isminizi duyurmanız biraz zaman alacaktır. Halı yıkama dükkanı açmak isteyenler öncelikle bu işin tüm detaylarını araştırmalı ve planlamayı yaptıktan sonra ilk adımı atmalıdır.

Bu işi yapacaksanız ilk dikkat etmeniz gereken şey, hizmet kaliteniz ve müşterilerinizle kuracağınız ikili ilişkiler. Bu iki noktaya gereken hassasiyeti ciddi oranda göstermeniz şart. İşe başlamadan önce alanında deneyimli halı yıkama dükkanlarını inceleyerek ya da internetteki halı yıkama bilgilerinden yararlanarak kendinizi daha iyi geliştirebilirsiniz. Ayrıca dükkan açmak için harcayacağınız sermayenin miktarını ve kazanç hedeflerinizi de dikkatle belirlemelisiniz. Günde kaç halı yıkayabileceğiniz, dükkanın büyüklüğüne ve çalıştıracağınız personele göre değişiklik gösterecektir. Tüm bunlar da kazanacağınız para miktarını otomatik olarak belirleyecektir.

Halı yıkama tesisi açmak için gereken belgeleri ve yapılması gereken ekstra sigortaları da eksiksiz bir şekilde tamamlamanız lazım. Dükkanınızda kullanacağınız halı yıkama makineleri ve halı yıkama ekipmanları için de detaylı bir araştırma yapmanız, bu alanda hizmet veren diğer firmalardan bilgi almaya çalışmanız da size ekstra öğretiler sağlayacaktır. Bunun yanında halı yıkama tesisinde hangi hizmetleri müşterilerinize sunacağınızı belirlemelisiniz. Mesela, kilim, battaniye, yatak örtüsü, yorgan yıkama yapacak mısınız, yoksa sadece makine halısı yıkama hizmeti mi vereceksiniz? Tüm bunları önceden belirlemelisiniz. Vereceğiniz hizmet çeşitliliği ne kadar çok olursa, para kazancınız da o kadar çok olacaktır.

Tüm şartları yerine getirip halı yıkama tesisi kurduktan sonra firmanız için bir de internet sitesi açmanız gerekir. Bu şekilde hem internetten daha fazla müşteri kazanabilir hem de daha güvenilir bir hizmet firması imajı verebilirsiniz. Halı yıkama işinden para kazanmak için başlangıçta özel halı yıkama kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Yani en azından isim yapana kadar indirimli halı yıkama hizmeti verebilirsiniz. Bu işte başarılı olmanızı ve müşteri kazanmanızı sağlayacak bir diğer yöntem ise hizmet verdiğiniz müşterilerden gelen referanslar olacaktır. Tabii tüm bunların yanında müşterilere güler yüzlü olmanız, kaliteli hizmet vermeniz, ilgi çekici indirim kampanyaları düzenlemeniz ve planlı bir çalışma ile bu işten para kazanmak daha kolay hale gelecektir.

Yerinde halı yıkama hizmeti vererek çok sermaye harcamadan para kazanma imkanı bulabilirsiniz.

Yerinde halı yıkama işi yaparak para kazanmak

Halı yıkama işiyle para kazanmak için kullanacağınız tek yöntem elbette dükkan açmak değil. İsterseniz bu işi kendi imkanlarınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Mesela, yerinde halı yıkama hizmeti verebilirsiniz. Ev tipi otomatik halı yıkama makinesi satın alarak ilk adımı atabilirsiniz. Evlere gitmeden de bu işi yapabilirsiniz. Ama bunun için halı yıkatmak isteyen kişilerin bu işi yapmaya uygun bir alana sahip olması gerekiyor. Bunun yanında bol su, sabun ve fırçalama yaparak güzel halı temizliği yapılabilmektedir. Bu işin köy, kasaba gibi küçük yerleşim yerlerinde pek çok kişiye para kazandırdığını da sizlerle paylaşmak isterim.

Eğer siz de halı yıkama işi ile para kazanmak istiyorsanız; çevrenizde bulunan kişilere bu işi yaptığınızı söyleyerek, onlardan yardım isteyebilirsiniz. Genel olarak yaz ve bahar aylarında yapılan bu işi yapanlar ya da yapmak isteyenler kışın da evlerde halı silerek para kazanabiliyorlar.

HALI YIKAMA İŞİNDEN KİMLER PARA KAZANABİLİR?

Bu işi kimler yapabilir sorusuna verebileceğim yanıtlar şöyle. İlk olarak bu işi yapmak için tesis mi kuracaksınız yoksa bireysel olarak mı yapacaksınız? bunu belirlemek gerekiyor. Bu bağlamda halı yıkama tesisi kurmak kararı verdiyseniz, iş kurmak için yeterli sermaye sahibiyseniz ve halı yıkama işi yaparak para kazanmayı kafaya koyduysanız, siz de bu sektörde para kazanan kişilerden birisi olabilirsiniz. Bireysel olarak halı yıkama hizmeti vermek istiyorsanız hem bu işi yapacak kadar zamanınız olmalı hem de halıları yıkarken sizi zorlamayacak ve çok çabuk yorulmayacak kadar yeterli gücünüz olmalıdır. Ek olarak; bu işi bir ek gelir yöntemi olarak kullanan kişilerin genelde ev hanımları olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Bu işi yapan pek çok tanıdığım olduğunu size söylemiştim. Yani halı yıkama işi herkesin yapabileceği çok iyi bir para kazanma yöntemi olduğunu söyleyebilirim.

Halı yıkama işinden para kazanmak tamamen sizin yaptığınız işe bağlıdır. Kaliteli bir hizmet verirseniz çok iyi kazanç elde edebilirsiniz.

HALI YIKAMA İŞİ YAPARAK NE KADAR PARA KAZANABİLİRİM?

İşte şimdi geldik başlığı okuyunca yüz güldüren son detaya. Halı yıkama işi yaparak ne kadar para kazanırım? diye kendinize kaç kere sordunuz çok merak ediyorum. Ben bile yazıyı yazarken buraya gelmeyi heyecanla bekledim. Bu işten ne kadar para kazanacağınız, bu işi firma olarak mı yoksa bireysel olarak mı yapacağınıza bağlı. Fikir edinmeniz açısından sizlere kısa bir bilgi vereyim. Mesela; halı yıkama hizmeti veren tesisler genellikle metrekare ve halının türüne göre halı yıkama ücreti belirler. Basit bir hesap yapacak olursak; normal bir makine halısı metrekare fiyatı 5 liradan 6 metrekare olduğunu düşündüğümüzde tek bir halıdan 30 TL para kazanılabiliyor. Bir evde sadece bir halı olmadığına göre ortalama 20 metrekare halı yıkandığında bu ücret 100 TL’ya çıkabiliyor. Bu hizmeti herkesin yılda bir kez aldığını düşünürsek de ne kadar çok para kazanabilirsiniz sanırım söylemeye gerek yok. Halı yıkama tesisi açarak işini büyüten ve sonrasında 2-3 şube daha açan girişimciler olduğunu belirteyim.

Her sektörde olduğu gibi halı yıkama alanında da işinizi ne kadar iyi yapar, müşterilerinizi ne kadar memnun ederseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz. Bireysel halı yıkama işi yapan kişilerin firmalardan daha iyi para kazandığını da yazmadan geçemem. Zira onların tesis kuranların harcadığı masrafları yapmasına gerek yok. Tek ihtiyaçları olan emek ve zaman kavramları. Eğer siz de para kazanmak istiyorsanız ve yazımda belirttiğim konular aklınıza yattıysa, halı yıkama işi yaparak para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Evden ek iş ilanları ve para kazanma yöntemleri hakkında yeni yazılarımızdan daha hızlı haberdar olmak için EvdenEkİsEkGelir Facebook ve EvdenEkİs Twitter sayfalarımızı takip etmenizi öneririm.

Bir önceki yazımız olan Büyükannelere Evde Bebek Bakım Parası Ne Zaman Verilecek? başlıklı makalemizde bebek bakımı parası, büyükanne ve büyükannelere bebek bakımı parası hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Eve Kurabiye İşi Veren Firmalar Para Kazandırıyor

Evde Kek Kurabiye Yaparak Para Kazanma İş Fırsatı

Evde kurabiye yaparak para kazanabilir miyim? diye merak eden ev hanımları bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. …

Bir yorum

  1. Bn halı yıkamak işinde çalışmak istiyorum Ankara da otryrum acil ise ihtycm var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super