Pazartesi , Aralık 17 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Evden İşyerine Mantı Yapımı

Evden çalışarak aile bütçesine katkı sağlamanın en kolay yollarından biri de evde mantı yapımıdır. Gün geçtikçe zorlaşan hayat şartları ile baş etmenin yollarını arayan kişiler mevcut işlerinin yanı sıra evde ek iş yaparak para kazanmanın yollarını aramaktalar. Evde ek iş yapanların bir çoğu ev hanımı olarak bilinse de aslında öğrenimine devam eden öğrenciler, öğrenim giderlerini karşılamak adına evde ek iş yapmaktalar. Ayrıca mevcut geliri yetersiz olan beyler de ek gelir sağlamak için genellikle bu yola başvurmaktadırlar.

Özellikle ev hanımlarının ek gelir sağlamak için başvurdukları iş kollarının başında yer alan evde mantı yapımı, ilk bakışta oldukça zahmetli gibi görünse de aslında oldukça kolay ve kazançlıdır. Zira bir kilo undan 5-6 kilo mantı çıkarabilirsiniz. Bunun için de 1 kg kıyma kullanmanız yeterli olacaktır. Piyasada mantının kilosu minimum 25 TL’den satılmaktadır. Günde 5 kg mantı ürettiğinizi hesap edersek 25 TL’den günde 125 TL, ayda ise 30 günden hesaplarsak 3.750 TL kazanç sağlayabilirsiniz. Bu hesapla evde sadece mantı yaparak dahi evinizi geçindirmeniz mümkün.

Evde Yaptığım Mantıları Nasıl Satarım?

Günümüzde bir çok gıda firması hazır mantı satışı yapmaktadır. Öncelikle numune hazırlayarak çevrenizde bulunan şarküteri, market, yufkacı gibi bir çok firmaya başvurarak yaptığınız mantı numunesini bırakabilir ve birlikte çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Firmalar numunenin tadına bakarak memnun kaldıkları takdirde memnuniyetle sizinle çalışmak isteyecektir.

Bu durumda firmalar genellikle bir gün içinde satacakları kadar mantıyı hazır etmenizi isteyeceklerdir. Bunun için bir gün önceden çalışmalara başlamalı ve ertesi günün mantılarını hazır etmeli ve teslim etmelisiniz. Teslim sırasında ücreti nakit olarak alabilirsiniz. Yada dilerseniz anlaşarak ücretinizi aylık olarak toplu bir şekilde alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Facebook sayfası ve Instagram hesabı açarak da daha fazla kitleye ulaşabilir ve satış yapabilirsiniz.

Eve Mantı İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşırım?

Bunun için çevrenizde bulunan hazır mantı satışı yapan firmalar ile iletişime geçebileceğiniz gibi dilerseniz yazımızın altında bulunan yorum kısmına adınızı ve yaşadığınız şehri yazarak da firmaların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde firmalar sizi bulacak ve gerekli anlaşmayı yaptıktan sonra sizinle çalışmaya başlayacaktır.

Eğer sizde evde ek iş olarak evde mantı işi yapmak istiyorsanız aşağıdaki yorum bölümüne talebinizi bırakabilirsiniz. Böylelikle eve mantı işi veren firmalar sizinle kolayca iletişim kurabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Evde Magnet Yaparak Para Kazanmanın Yolları başlıklı makalemizde ankara, denizli ve ek gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

Bir yorum

  1. Merhaba yalovada oturuyorum evde manti yapiyorum cok seviliyor titizlikle yapiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super