Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Evde Yaşlı-Hasta Bakım Hizmeti Veren Firmalar 2017

Günümüzde evde yaşlı, hasta, çocuk ve engelli bakım hizmetleri oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. Bir çok aile çalışma şartlarından dolayı bakıma muhtaç olan ebeveynlerinin bu tarz hizmet veren bakım evlerinde bakılmasını daha uygun buluyorlar. Zira evde yaşlı-hasta bakım hizmeti veren bakım evleri; doktor, hemşire, sağlık memuru ve psikolog bulundurmak zorundalar. Böylelikle ani gelişen her hangi bir sağlık sorununa hemen müdahale edebiliyorlar. Oldukça kapsamlı ve bir ekip işi olan evde hasta ve yaşlı bakım hizmeti veren bakım evleri yardımcıya da ihtiyaç duyuyorlar. Bunun için de zaman zaman ilan veriyor ve bu işi yapmak isteyen kişileri arıyorlar. Dilerseniz sizde evde yaşlı ve hasta bakım işi ile para kazanabilirsiniz.

Bunun için öncelikle bulunduğunuz il ve ilçede bulunan hasta-yaşlı bakım evlerini araştırmalı ve sizin için en uygun olan bakım evi ile yüz yüze görüşmelisiniz. Bakım evi ile anlaştığınız takdirde sözleşme imzalar ve hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca SGK primlerinizin de yatırılacağını unutmayın. Yani istikrarlı çalıştığınız takdirde emeklilik hakkına sahip olacaksınız.

Evde yaşlı-hasta bakım hizmeti veren firmalar genel olarak çalışanlarına ayda minimum 1300 TL vermektedirler. Ancak bu ücret bakım evine göre değişkenlik göstermektedir. Yani ortalama 1300 – 2000 TL para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra öğle yemeği masrafınız da olmayacak. Bakım evleri çalışanlarının öğle yemeklerini vermektedirler. Bu zamanda böyle iş bulmak hayli zor diyebilirim.

Ancak evde yaşlı-hasta bakım işi kazançlı olduğu kadar özveri gerektiren bir iş. Yani bu işi severek yapmalı ve bir an olsun merhametinizi kaybetmemelisiniz. Zira yaşlı ve hastaların tedaviye ihtiyaçları olduğu kadar sevgi, şevkat ve ilgiye de ihtiyaçları var, bunu asla unutmamalısınız. Bir düşünün; evde yaşlı-hasta bakım işi yaparak hem para kazanacak hem de yardıma, ilgi ve şevkate ihtiyacı olan yaşlı insanların hayır dualarını alacaksınız. Bir de SGK primleriniz yatacağı için istikrarlı çalıştığınız takdirde yaşınız geldiğinde emekli olabileceksiniz.

Eğer sizde evde ek iş olarak yaşlı-hasta bakım işi yapmak istiyorsanız aşağıdaki yorum bölümüne talebinizi bırakabilirsiniz. Böylelikle evde yaşlı-hasta bakım işi veren firmalar sizinle kolayca iletişim kurabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Evde Çocuk Bakımı İlanları 2017 Fiyatları başlıklı makalemizde ankara, antalya ve çocuk bakıcılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super