Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Evde Editörlük İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Aylık olarak elinize geçen para faturalarınıza yetmiyorsa ve ek gelire ihtiyaç duyuyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı öneriyorum. Mevcut kazancınıza ek olarak evde editörlük yaparak para kazanabilir, bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Günümüz şartlarında kişiler ağırlaşan hayat şartlarının yanı sıra gelişen teknolojinin hayatımıza kattıkları ile ellerine geçen parayla artık geçinmekte zorlanıyorlar. Teknolojinin bizlere sunduğu nimetler hayatımızı kolaylaştırırken bütçemizde büyükçe bir delik oluşturuyor. Hal böyle olunca insanlar ödemekte zorlandıkları faturaları karşılamak adına evde ek iş yaparak para kazanma ihtiyacı duyuyorlar. Bu doğrultuda ek iş sektörü hızla büyümeye devam ediyor ve bu sektöre yeni iş kolları dahil oluyor. Evde editörlük yaparak ek kazanç elde etmekte bu sektöre yeni dahil olan evde yapılabilecek ek iş imkanlarından biri.

Evde sermayeye gerek duymadan sadece bilgisayarınız ile yapabileceğiniz editörlük işi ile ayda 1300 ila 1600 tl. kazanmanız mümkün. Bazı sitelere yazı üreten kişiler editörlük maaşları ile geçimini sağlıyor. Sadece Türkçeyi iyi kullanmalı, anlaşılabilir cümleler kurmalı ve insanlarda okuma isteği uyandıracak ilgi çekici yazılar yazmalısınız. Peki evde editörlük işi nasıl yapılır? Evde editörlük işi verenlere nasıl ulaşılır? Bu ve bunun gibi aklınıza takılan sorulara ışık tutalım.

Evde editörlük işi para kazanmak isteyen herkese hitap ediyor. Tek şart ise yazım kurallarına uymak ve bildiğiniz konularda yazılar yazmaktır.

Evde Editörlük Nasıl Yapılır?

Teknolojinin bu denli hayatımıza dahil olması ile birlikte kişiler tüm bilgileri internetten alıyor ve akıllarına takılan her sorunun cevabı arıyorlar. Hay böyle olunca sanal dünyada insanları bilgilendirecek bir çok site kuruluyor. Bu siteler üzerinde okuduğunuz makale ve haberler içeriklerini gerek evinde çalışan gerekse ofis ortamında çalışan editörler üretmekteler. Dil ve anlatımınıza güveniyorsanız, yazmayı, okumayı ve araştırmayı seviyorsanız editörlük işini yapabilirsiniz.

Editör ne iş yapar?

Günümüzde editör kelimesi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Haber editörü, içerik editörü, kitap editörü ve moda editörü bu alanlardan bazıları. Elbette bu iş için bazı kriterler ve bilgi birikimi aranmaktadır. Ancak dili iyi kullanıyorsanız, anlatımınız akıcı ve anlaşılabilir ise içerik editörü olabilirsiniz. Belirttiğim gibi yazmayı, okumayı ve araştırmayı sevmelisiniz. Özgün içerikler üretmeli, okuyucuya vermek istediğiniz bilgiyi tamamen kendi kelimeleriniz ile aktarmalısınız. İnternet ortamında yapılan içerik editörlüğünün en önemli kuralı özgünlük diyebilirim.

İnternet sitelerinde editörlük yaparak ek gelir kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Editör Olmanın Şartları Nelerdir?

Öncelikle editör olabilmeniz için yukarıda belirttiğim gibi dili iyi kullanmalı ve anlatmak istediklerinizi net cümlelerle aktarmalısınız. Kesinlikle devrik cümle kurmamalı, imla hatası yapmamalısınız. Ayrıca araştırmacı olmalı ve aktarmak istediğiniz bilgiyi öncelikle kendiniz araştırmalı ve en doğrusunu bularak okuyucularınıza anlaşılır cümlelerle aktarmalısınız. Aslında benim de şu anda yaptığım iş de tam olarak bu. Bunun yanı sıra internet editörlüğünde en önemli kural kesinlikle özgünlüktür. Yani sizin yazdığınız yazı tam olarak sizin cümleleriniz olmalı.

Editörlük İşi Nasıl Bulunur? Editörlük işi Veren Yerler

Yukarıda saydığım şartları taşıdığınıza inanıyorsunuz ve editör olmaya karar verdiniz. O halde tek yapmanız gereken öncelikle ilgi alanlarınızı belirleyerek ne tür yazılar yazabileceğinizi düşünün ve karar verin. Daha sonrasında ise istediğiniz tarzda içerik üreten ve bilgi sunan internet sitelerinin iletişim bölümünden irtibata geçerek çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu sitelerin yöneticileri başvurunuzu değerlendirerek mutlaka size dönüş yapacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi Para Kazanma İmkanı Sunuyor başlıklı makalemizde evde telefon kılıfı işi, evde telefon kılıfı süsleme ve telefon kılıfı süslemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

5 yorumlar

  1. Elif yalçınkaya

    Eğitim sağlık bioloji moleküler biyoloji genetik sosyal kültürel politik vb. birçok alanda yazı yazabilirim. Yazım ve imla kurallarına uyabilirim. Bu konuda iyiyim. Değerlendirmelere açığım
    Ulaşın lütfen elif_yalcinkaya_93@hotmail.com

  2. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde ülkemizin; sosyal, ekonomik, politik, kültürel alanlarında yazılar,makaleler yazabilirim. İmla kurallarına uygun bilgilerinize arz ederim.

  3. Türkiye Cumhuriyet’i Devlet’inde ülkemizin; sosyal, ekonamik,politik,kültürel alanlarında yazılar,makale’ler yazabilirim.İmla kurallarına uygun bilgilerinize arz ederim.

  4. Sakarya da yaşıyorum üni hazırlanıyorum iyi bloggerım kitap okumayı ve yazmayı severim hayal gücüm ve araştırma yeteneğim geniş ulaşabilirsiniz.

  5. Özge. isyansal@gmail.com Baska sitelerde makale yazarligi da yapmaktayim. İlgi alanim cok genis.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super