Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Büyükanne maaşı ne kadar belli oldu
Büyükanne torun maaşı ödemesi 14 Nisan'da yapılacak!

Toruna Bakan Büyükanne Maaşı Ne Kadar Belli Oldu

Evde torununa bakan büyükanneye verilecek maaş belli oldu. Çalışan anneler için büyük kolaylık sağlayacak ”büyükanne maaşı” projesi çok yakında hayata geçiyor. Herkesin merak ettiği büyükanneye ne kadar maaş verilecek? sorusu da nihayet yanıt buldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, evde bebek bakımı yapan büyükannelere verilecek maaş tutarını açıkladı. Buna göre; büyükanne maaşı, asgari ücretin yüzde 30’u kadar olacak. Yeni büyükanneye yaklaşık 450 Lira aylık maaş ödemesi yapılacak.

ÇALIŞMA BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Bakan Müezzinoğlu, büyükanneye verilecek torun maaşı ile ilgili olarak, ”Bir de hak etme taleplerinde annenin asgari ücretin 2 mislinden fazla maaş almıyor olması. 4 asgari ücret düzeyinde maaşı olan aileden ziyade, iki asgari ücreti geçmeyecek şekilde dengelenecek. Anne talep ediyor, annenin maaşı 2 asgari ücreti geçmeyecek. Büyükanneye net asgari ücretin yüzde 30’u gibi ücret düşünüyoruz. 65 yaşı düşünüyoruz.” dedi.

YAŞ SINIRLAMASI ve DEĞERLENDİRME AYRINTILARI

Büyükanne maaşı almak için yapılacak olan başvurularda anneanne ve babaanne yaşının en fazla 65 olması gerekiyor. Öte yandan maaş almaya hak kazanacak olan büyükanneler, bu haktan faydalanmak için bir değerlendirmeden geçirilecek. Çocuğun bakımının yapılacağı evin sağlık koşullarının yeterli olup olmadığı ve büyükannenin çocuğa bakıp bakamayacağı hekim raporuna göre belirlenecek. Torununa bakmaya herhangi bir engeli bulunmayan büyükanneler ise maaş almaya hak kazanacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Büyükanne maaşı için başvurular Şubat ayında alınmaya başlanacak. Proje ilk etapta 5 bin aile ile 3-4 ilde uygulanacak. Mart ayından itibaren başlayacak olan ‘torun maaşı‘ uygulamasının başarılı olması durumunda ise 1 yıl sonra tüm illerde hayata geçirilecek.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Kokulu Taş Çekiliş Kampanyası Başladı başlıklı makalemizde çekiliş, evde ek iş ve kokulu taş hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super