Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Özel günler için evde butik pasta yaparak para kazanma yöntemleri

Butik Kurabiye Yapıp Satarak Para Kazanmak

Son günlerde internette kurabiye satışı yaparak para kazananların ilanlarını sık görmeye başladım. Bu nedenle sizler için “butik kurabiye ve pasta yaparak nasıl para kazanılır?” sorusunu aydınlatacak bir yazı yazmaya karar verdim. Bu ek iş imkanı ile nasıl gelir elde edileceğinden bahsetmeden önce içerisinde bulunduğumuz ekonomik koşullarla ilgili biraz dertleşelim, ne dersiniz?

Hepimizin de bildiği üzere gerek ülkemizde gerekse dünyanın pek çok ülkesinde gelir dağılımındaki adaletsizlik adeta iki dağ arasındaki uçurum kadar büyük. Bazı insanlar milyonlarca lira para içinde yüzerken, bazıları da maddi imkansızlıklar ile boğuşmaya devam ediyor. Kaldı ki asgari ücretin bir kişiye bile yetmediği yerde, bir ailenin geçinmesi bile söz konusu olamaz.

Ne yazık ki ülkemizde yaşayan milyonlarca insan asgari ücretle ev geçindirmeye çalışıyor. Hal böyle olunca da o kadar emek verildiği halde alınan 1.350 TL’lik asgari ücret ne su, elektrik, telefon faturalarına, ne ev kirasına ne de pazar masraflarına yetmiyor bile! Bir de işin içine kredi kartı borcu girdi mi, işte o an mutsuzluğun doruğa çıktığı karanlık bir ana dönüşüyor. Hem kadın hem de erkeğin çalıştığı evli çiftler tek kişinin çalışarak aldığı maaştan daha fazlasını kazandıkları için onların durumları biraz daha iyi. Zira; tek maaşla hayat mücadelesi veren kişilere göre biraz daha rahat hayat sürdürebiliyorlar.

Ülkemizde genel olarak bakıldığında erkekler çalışıyor, kadınlar ise (çalışan kadınlar hariç) gündelik ev işleri ile meşgul oluyorlar. Hal böyle olunca da evin reisi tek maaşla geçimin sağlanmasında zorlanıyor. Sonuç olarak ev hanımlarının çoğu aile bütçesine katkı sağlamak ve kocanın sırtındaki geçim yükünü biraz hafifletmek adına evde ek iş yaparak para kazanmanın yollarını arıyor.

Peki, ev hanımları para kazanmak için ne yapabilir? Hemen anlatayım. Sitemizde de zaten bununla ilgili pek çok ek iş ilanları yer alıyor. Ev hanımlarının önünde para kazanabilecekleri o kadar çok ek iş fırsatı var ki. Eğer gerçekten ek kazanç elde etmek istiyorsanız, öncelikle elinizi taşın altına koymalısınız. Yani para kazanmak için ne yapacağım diye kara kara düşüneceğinize, kendinize en uygun para kazanma yöntemi hangisi bunu seçmek için çaba göstermelisiniz. Sizlere evde para kazandıran ek işler ile ilgili kısaca bilgi vereyim.

Örneğin; tecrübe kazandığınız ve elinizin yatkın olduğu şeyleri yaparak para kazanabilirsiniz. Evde zeytin yapıp satarak para kazanmak, pasta, börek, temizlik, örgü işleri veya bebek çocuk bakıcılığı gibi işlerden ek kazanç elde edebilirsiniz. Etrafınızda mutlaka terlik paketleme işi yaparak para kazanmak konusunda deneyimli bir arkadaşınız vardır. Siz de burada bahsettiğim iş fikirlerinden birini kendiniz için seçerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Mesela bu yazımda sizlere doğum günü, sünnet, kına gecesi, nişan ya da düğün gibi özel günler için butik kurabiye ve pasta yaparak para kazanmanın yolları nelerdir? bunlardan bahsedeceğim.

Evde Butik Kurabiye ve Pasta Yaparak Para Kazanmak için İzlenecek Yöntemler

Doğum günleri, sünnet merasimleri, kına geceleri, nişan törenleri ve düğünler gibi özel kutlamalar için fazlaca talep edilen butik kurabiyeler hakkında biraz bilgi vereyim. Bu ek iş fırsatı ile ilgili bilgileri öğrendikten sonra, bugüne kadar beklediğinize pişman olabilirsiniz. Ancak bir an evvel işe koyularak durumu lehinize çevirebilirsiniz. Öyleyse, hemen butik kurabiye pastaları hakkında merak ettiklerinizden bahsedeyim.

Doğum günü için butik yaş pasta yapıp satarak ek kazanç elde edebilirsiniz.

Doğum günü için Butik Yaş Pasta Yaparak Para Kazanmak

Doğum günlerinde genellikle pastanelerde satılan klasik yaş pastalar kesilir, gelen misafirlere ikram edilir ve afiyetle yenir. Ancak günümüzde klasik yaş pastaların yerini “Butik Yaş Pasta” aldı. Şeker hamuru süslemeleri ile son derece şık bir şekilde hazırlanan bu pasta çeşidi hem lezzeti hem de uzun süre dayanıklılığı sebebiyle en çok tercih edilen ev yapımı ürünler arasında. Düşünsenize kız veya erkek çocuklarının doğum günlerinde üzerine çocukların ilgisini çekecek figürlerin olması, ağaçlar, kuşlar ve yemyeşil bahçe gibi tasarlanan süsleriyle dikkatleri üzerine çeken bir yaş pastaya kim hayır diyebilir. Peki, butik doğum günü pastası işi nasıl yapılır?

Sizlere tavsiyem öncelikle evde denemeler yapmalısınız. Tabii yaş pastayı yapmak için elinizde şeker hamuru, pasta kalıpları, süslemeler için ekstra pasta süsleme malzemeleri de bulunmalı. Farklı konseptlerde butik yaş pasta tasarlamak isterseniz internetten faydalanmanızı öneririm. Yaptığınız işi sevdiyseniz ve bu işi yapabileceğinize inandıysanız hiç zaman kaybetmeden, doğum günü için butik yaş pasta yaparak para kazanmak için ilk adımı atmalısınız. Örneğin; doğum günleri için yaş pasta yapıp sattığınızı internet ilanı vererek herkese duyurabilir ya da doğum günü organizasyonu yapan işletmeler ile iletişim kurarak bu işi yaptığınızı söyleyebilirsiniz.

Bir organizasyon şirketi ile anlaşma sağlasanız bile, aylık kazanacağınız paranın ciddi rakamlarla ulaşacağını çekinmeden söyleyebilirim. Ek olarak, ilk önce çevrenizdeki arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza çocuklarının doğum günlerinde butik yaş pasta yapabileceğinizi söylemeyi unutmayın. Ayrıca memnun ettiğiniz her müşteri size referans olacak ve yeni müşterileri beraberinde getirecektir.

Düğün günlerine özel kurabiyeler yapıp satarak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Evde Düğün Kurabiyesi Yaparak Para Kazanmak

Genel olarak düğün salonlarında kuru pasta, gazoz ya da limonata ikram edilir. Ancak kuru pastalar da klasik yaş pastalar gibi önemini yitirmiş durumda. Bunun yerine şu sıralar “Düğün Kurabiyesi” daha fazla tercih ediliyor. Düğün kurabiyesinin farkı ise hem şeker hamuru kullanılıyor olması hem üzerine istenen figürlerin işlenebiliyor olması hem de lezzetinin daha mükemmel olmasıdır. Diğer yandan düğünlerde dağıtılan kuru pastaları çoğu insan beğenmez ve öylece masada kalır. Bu nedenle düğünler için özel olarak hazırlanan butik kurabiyeler daha çok talep görmeye başladı.

Düğün sezonunun başladığı şu günlerde, el emeğinizle hazırlayacağınız düğün kurabiyeleri satışı yaparak para kazanmak sizin için büyük bir fırsat olur diye düşünüyorum. Üzerinde gelin ve damat figürlerinin olduğu düğün kurabiyesi yaparak ciddi miktarda ek kazanç elde edebilirsiniz. Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan şeyler; normal kurabiye malzemelerine en olarak şeker hamuru ve süsleme malzemeleri olacak. Bunları pasta malzemeleri satan işletmelerden temin edebilirsiniz.

Evde düğün kurabiyesi yaparak para kazanmak için herhangi bir düğün salonu ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Öncelikle yakınınızda bulunan düğün salonlarına giderek, kurabiye yapıp sattığınızı söyleyebilirsiniz. Veya çevrenizdeki kişilerden bu konuda yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Eğer bu iş fırsatı size uygun geldiyse hiç düşünmeden kolları sıvamanızı öneririm.

Evde bebek kurabiyeleri yapıp satarak para kazanmak, evden çalışarak ek kazanç elde etme yöntemlerinden sadece birisi.

Bebek Kurabiyesi Yaparak Para Kazanmak

Son zamanların pasta ve kurabiye trendlerinden biri de “Bebek Kurabiyeleri“. Özellikle yeni doğum yapmış olan anneler yaşadıkları heyecan ve sevinci arkadaşları, akrabaları ve dostlarıyla paylaşmak için özel günler düzenliyorlar. Bu günlere gelen kişilere çeşitli ikramlar yaparak onları ağırlamaya çalışıyorlar. İkramlar arasında en çok rağbet göreni ise bebek kurabiyesi oluyor. Diğer yandan bebek kurabiyesi yapmak para kazanma yolları arayan ev hanımlarının imdadına yetişen bir ek iş fikirleri kapsamında karşımıza çıkıyor.

Üzerine şeker hamuruyla işlenen bebek figürlerinin olduğu bu kurabiyelerin tanesi ortalama 4-5 TL’den satılıyor. 100 kurabiye siparişi aldığınızı bir düşünsenize! En az 400 TL para kazanmış oluyorsanız. Sadece birkaç saatlik el emeğinizin karşılığı olarak 400 lira ek kazanç sağlamış olacaksınız. Bu işi yapmak isterseniz ilk olarak çevrenizdeki kişilerin siparişlerini almaya çalışmalısınız. Ardından pastaneler ile iletişime geçerek, onlara bebek kurabiyesi satışı yapabileceğiniz söyleyebilirsiniz.

Butik Kurabiye İşinde Para Var mı?

Diye merak ediyorsanız, elbette siz de yapabilirsiniz. Bu para kazanma yöntemiyle hem ev hanımları hem de iş arayan kadınlar evde ek iş yaparak kazanç elde edebilirler. Kısaca butik kurabiye işini ev hanımları, çalışmayan kadınlar ve vaktinin büyük bir kısmı boş olan kız öğrenciler bile yapabilirler.

Butik pasta ve kurabiye yaparak ayda hiç tahmin bile edemeyeceğiniz miktarda para kazanabilirsiniz.

Butik Kurabiye ve Pasta Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Her evde ek iş fırsatı yazımızda söylediğim gibi bu işte de kazanacağınız para miktarı yaptığınız işin kalitesi ve göstereceğiniz performans ile doğru orantılıdır. Ama öncelikle bu işi gerçekten yapıp yapmayacağınıza veya iyi bir iş çıkaracağınıza emin olmalısınız. Çünkü para kazanmanın ilk kuralı müşteri memnuniyetidir. Verdiği siparişten memnun olmayan bir müşteri bir daha size iş vermeyeceği gibi kendi çevresinde sipariş vermek isteyenleri de size yönlendirmeyecektir. Bu da sizin müşteri kaybetmenize neden olacaktır.

Diğer yandan butik pasta işi yapan firmalar olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Onlar sizin en büyük rakibiniz. Yaptığınız pastaların fiyatını belirlerken, aynı ürünlerden yapan firmaların fiyatlarını mutlaka öğrenin. Örneğin, firmalar 5 TL’ye satıyorsa siz 4 TL’den satın. Fiyatınızı müşterileriniz çoğaldıkça iyileştirebilirsiniz. İlk etapta sizin yapmanız gereken şey müşteri portföyünüzü oluşturmak ve ürünlerinizi pazarlamaktır.

Eğer evde butik kurabiye veya butik pasta yaparak para kazanmak istiyorsanız hemen kararınızı verin ve ilk adımı hiç vakit geçirmeden atın. Size şimdiden hayırlı kazançlar!

Bir önceki yazımız olan Ramazan'da Evde Para Kazanmak için Ek İş Fikirleri başlıklı makalemizde ek iş fırsatları, evde ek iş ve para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Öğrenciler için hızlı para kazanma yolları

Hızlı Para Kazanmanın 12 Kolay Yolu

Bu sayfada, boş zamanlarınızda hızlı para kazanmak için en iyi yolları anlattık. Üniversite öğrencilerinin kendi …

Bir yorum

  1. Evde butik kurabiye yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super