Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
İşini kuracak ev hanımına 15 bin lira destek

Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Faizsiz Destek İş Kurma Fırsatı

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına 15 bin lira faizsiz destek veriliyor. Benim gibi ev hanımı olan milyonlarca kişiyi sevindiren bu gelişme üzerine hemen araştırma yaptım. Ev hanımlarına 15 bin lira destekten kimler faydalanabilir, başvuru nereye ve nasıl yapılır? gibi soruların detaylarını bu yazımda bulabilirsiniz. İşte detaylar…

Ben dahil ülkemizde bulunan milyonlarca ev hanımı, evde ek iş yaparak para kazanmak için mücadele ediyor. Pek çoğumuz da kendi işimizi kurmak ve maddi bağımsızlığımızı ilan etmek adına yeterli sermaye arayışı içerisindeyiz. İşte tam da burada karşımıza devletimizin bize sağladığı fırsatlar çıkıyor. Bu fırsatlar bugün bir kez daha gündeme geldi. Hükümet, kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına 15 bin lira faizsiz iş kurma desteği vereceğini açıkladı.

Aslında devletimiz 2002 yılından bu yana Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla ev hanımlarına çeşitli destekler veriyor. Proje Destek Programları kapsamındaki bu uygulama içerisinde Gelir Getirici Proje Destekleri, Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi (KASDEP) Destekleri, Sosyal Hizmet Proje Destekleri, İstihdam Eğitimi Proje Destekleri, Geçici İstihdam Proje Destekleri ve Toplum Kalkınması Proje Destekleri yer alıyor.

Bu destek modellerinden bizi en çok ilgilendiren ise ”Gelir getirici proje destekleri” ve bugün açıklanan ”İşini kurmak isteyen ev hanımlara 15 bin lira” desteği. Şimdi sizlere bunlar hakkında bilgi vermeye çalışayım.

Ev hanımlarına 15 bin TL destek

GELİR GETİRİCİ PROJE DESTEKLERİ

Sosyo-ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın toplumsal ihtiyaçları karşılanarak topluma entegre olmaları ve ekonomide aktif üretken duruma geçerek, sürdürülebilir gelire ulaşmaları amacıyla, kentsel alanda iş kurmaya yönelik, kırsal alanda yöre şartlarına uygun, sürdürülebilir faaliyetlere yönelik gelir getirici proje desteklerine önem verilmektedir.

Gelir getirici projeler için kırsal ve kentsel konularda kişi başına en fazla 15.000 TL destek sağlanmaktadır. Gelir getirici projelerde geri dönüşler ilk iki yıl ödemesiz, sonraki altı yıl altı eşit taksit şeklinde sekiz yıl  faizsiz olarak uygulanmaktadır.

15 BİN LİRA FAİZSİZ DESTEK

Bugün açıklanan konumuza gelelim. Türkiye’de bugün ”milli istihdam seferberliği” başlatıldı. Bu kapsamda KOBİ’lerden üniversite öğrencilerine, küçük esnaftan ev hanımlarına kadar yaklaşık milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni bir destek paketi açıklandı. Bu paketten ev hanımları olarak bize piyango vurdu diyebilirim. Zira eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız, 15 bin lira faizsiz destekten senetsiz ve kefilsiz kolaylıkla faydalanabiliyorsunuz. Peki bunun için ne yapmak gerekiyor?

BAŞVURU NEREYE ve NASIL YAPILIYOR?

Kadın girişimcilere sunulan bu imkandan faydalanmak için yapılması gereken tek şey; bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlıklarda yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) ofisine başvurmak. Eğer kurmak istediğiniz iş veya hayata geçirmek istediğiniz proje kabul edilirse, 15 bin TL faizsiz destek alabiliyorsunuz. Üstelik aldığınız bu desteği 5 yıl vade ile geri ödüyorsunuz.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TAKİP EDİN

Nasıl, harika değil mi? Konuyla ilgili tüm detayları kaymakamlık makamına giderek sizler için alacağım ve başvuru yapacağım. Bu konuda edindiğim tüm tecrübeleri de sitemde sizinle paylaşmaya devam edeceğim. Eğer siz de edindiğim bilgilerden faydalanmak ve ev hanımlarına 15 bin lira destek gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook ve Twitter hesaplarımızı mutlaka takip edin.

Bir önceki yazımız olan KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Kredi Başvuru Şartları başlıklı makalemizde girişimcilik, hibe kredi ve kosgeb hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Evde takı işi yaparak para kazanma ek iş ilanları

Evde Takı İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ev hanımlarına ek iş dendiğinde ilk akla “evde takı işi yaptıran firmalar” geliyor. Günümüzde zorlaşan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super