Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Büyükanne maaşı Mart ayında verilecek

Büyükanneye Torun Maaşı Ödemesi Başlıyor!

Evde torun bakan büyükannelere verilecek olan ‘torun maaşı‘ ödemeleri 14 Nisan cuma günü başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükanne maaşı ödemesi için tüm çalışmaların tamamlandığını ve ilk ödemenin yarın anneanneler ile babaannelerin banka hesabına yatırılacağını açıkladı.

BÜYÜKANNE MAAŞI ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Şimdilik İstanbul, Ankara, Sakarya, Antalya gibi 10 ilde uygulanan ‘Büyükanne Maaşı Projesi‘ kapsamında binlerce kişiye aylık maaş ödemesi yapılacak. Aranan şartları yerine getiren büyükannelere verilecek maaşların ilk ödemesi ise 14 Nisan Cuma günü yapılacak. Büyükanne maaşı projesi kapsamında; 3 yaşını doldurmamış torununa bakan büyükannelere 12 ay boyunca aylık 425 TL karşılıksız maddi destek ödemesi yapılacak. Toplamda 105 bin kişinin başvuru yaptığı torun maaşı uygulamasından şimdilik 6 bin 500 kişi yararlanacak. Eğer Büyükanne maaşı başvuru sonucunu halen öğrenmediyseniz ‘Büyükanneye torun maaşı başvuru sonucu sorgulama‘ yaparak öğrenebilirsiniz.

Büyükanne maaşı ne kadar belli oldu
Büyükanne torun maaşı ödemesi 14 Nisan’da yapılacak!

BÜYÜKANNE MAAŞI NASIL ÖDENECEK?

 

Büyükanneye maaş ödemeleri, projeye katılımdan sonra aylık olarak yapılır. Ödeme yapılacak tarihin hafta sonu tatiline veya resmi tatile denk gelmesi halinde ise ödeme takip eden ilk iş günü yapılır. İlk büyükanne ödemesinin yapılacağı tarih Bakanlıkça kısa mesaj ve e-posta yoluyla proje katılımcısı olan anneye bildirilir. Bakanlıkça yapılan ödeme bildiriminden sonra, büyükannenin herhangi bir PTT işyerine bir defaya mahsus müracaatı yeterlidir. PTT işyerinde büyükannenin doğrudan kendisine ödeme yapılır. Ayrıca büyükanneye, PTT tarafından sosyal yardım ödemesi alan hak sahiplerine tanımlanan ön yüklemeli PTTKart verilir. Ön yüklemeli PTTKart‘ları için hiçbir ücret alınmaz.

Bir önceki yazımız olan Evde Leblebi Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super