Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Büyükannelere evde bebek bakımı parası verilecek. Peki bebek parası kaç para verilecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıkladı.

Büyükannelere Evde Bebek Bakımı Parası Verilecek

Bebekli ailelere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan büyük bir müjde geldi. Özellikle çalıştığı işten emekli olup da veya zamanının büyük bir kısmını evde geçirip de bebek bakımı yapmak isteyen bu haber büyükanneleri yakından ilgilendiriyor.

Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamasına göre, evde bebek bakan büyükannelere bebek bakımı parası verilecek. Henüz bebek bakımı için verilecek olan ücret belli değil ancak bu sayede hem çalışan ailelerin gözü arkada kalmayacak hem de büyükanneler torunlarına baktıkları için para kazanma şansına sahip olabilecekler.

Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

(Kıdem Tazminatı) Niye bir işçinin hakkı işverenin cebinde biriksin? Güvenceli, hakkaniyetli ve sürdürülebilir bir süreci başlatıyoruz.

(Büyükannelere bebek bakım parası) Hükümet çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2017’de anneanne ve babaannelere teşvik vereceğiz. Çocuklarını yakınlarına bırakanlara ilişkin çalışmalar tamamlandı. Büyükannelere evde bebek bakım parası verilecek.

Büyükannelere bebek bakım parası ile ilgili gelişmeler oldukça bu yazımızdan sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kavanoz Süsleme İşi Kendi İşinizin Patronu Olun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super