Perşembe , Eylül 20 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Büyükanne maaşı Mart ayında verilecek

Büyükannelere Evde Bebek Bakım Parası Ne Zaman Verilecek?

Evde torun bakan büyükannelere bebek bakım parası ne zaman verilecek, başvuru nasıl yapılacak, başvuru şartları neler? gibi sorular merak edilirken büyükanne maaşı hakkında yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Anneanne ve babaanne gibi evde bebek bakımı yapan büyükannelere verilecek aylık maaş ücreti belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İstanbul Sanayi Odası işbirliği ile yürütülen büyükanneye evde torun bakma parası çalışmalarında sona gelindi. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çalışmaya ilişkin anlaşmanın bu hafta tamamlanarak karşılıklı imzaların atılacağını açıkladı.

Büyükannelere evde bebek bakımı parası verilecek. Peki bebek parası kaç para verilecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıkladı.

BÜYÜKANNELERE EVDE BEBEK BAKIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI

Proje ilk etapta İstanbul ve Bursa’da bin aileyi kapsayacak şekilde sponsorlu pilot uygulama olarak hayata geçirilecek. Mart ayında başlayacak ve 6 ay sürecek olan proje kapsamındaki başvurular en geç 6 ay içinde değerlendirilecek ve istenen sonuçların sağlanması durumunda projenin tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması sağlanacak. Evde bebek bakım parası için başvuru yapacak olanların bakacakları çocuklar için yaş sınırlaması şartı getirilmesi gündemde. Bu kapsamda bakılacak olan çocuğun 0-3 yaş grubunda olması gerekiyor. Büyükanneler için de yaş sınırı getirileceği ve annenin ise geriye dönük 1 yıllık çalışma hayatının olması şartının da uygulanacağı gelen bilgiler arasında.

BÜYÜKANNE MAAŞI KAÇ LİRA OLACAK?

Henüz büyükannelere evde bebek bakımı parası ücreti konusunda net bir tutar açıklanmadı. Ancak annenin yarı zamanlı yerine tam zamanlı çalışmayı tercih etmesine yönelik uygulama ile, çocuğun bakımı üstlenen anneanne veya babaanneye aylık 400 liradan başlayan ödeme yapılması söz konusu.

Bir önceki yazımız olan İşverenler ile İş Arayanlar Buluştu Yüzlerce Kişiye İstihdam Sağlandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Eve Kurabiye İşi Veren Firmalar Para Kazandırıyor

Evde Kek Kurabiye Yaparak Para Kazanma İş Fırsatı

Evde kurabiye yaparak para kazanabilir miyim? diye merak eden ev hanımları bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super