Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Büyükanne maaşı Mart ayında verilecek

Büyükanne Maaşı Başvuru Sonuç Sorgulama Sayfası (Torun Maaşı Sonuçları)

Büyükanneye torun maaşı başvuru sonuçları csgb.gov.tr internet sitesindeki ‘Büyükanne Projesi Başvuru Sonuç Sorgulama Sayfası‘ üzerinden açıklandı. Torun bakma maaşı için başvuru yapan anneanne ve babaanneler söz konusu sayfadaki gerekli alanları doldurarak, maaş almaya hak kazanıp kazanamadıklarını öğrenebiliyorlar.

BÜYÜKANNE MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Şimdilik Türkiye’nin 10 ilinde pilot uygulama olarak hayata geçirilen ‘Büyükanne Projesi‘nden ilk etapta 6 bin 500 kişi faydalanacak. Projeye başvuru yapan kişiler isimlerinin torun maaşı almaya hak kazanan kişiler arasında olup olmadığını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşacakları sayfadan sorgulayabilecekler.

TORUN MAAŞI BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLA

Büyükanne maaşı başvuru sonuç sorgulama sayfası giriş ekranı

Büyükanne maaşı sonuç sorgulaması için ilk olarak yukarıdaki linkten ilgili sayfaya girilmesi gerekiyor. Ardından sayfada bulunan ”Anne T.C. No” ve ”Büyükanne T.C. No” alanlarının doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Sonrasında ise formun altındaki ‘Doğrulama’ kısmından ‘Ben Robot Değilim’ kutucuğunu işaretleyerek, ‘Sorgula’ butonuna tıklayarak işlem tamamlanmış oluyor.

Kadın İstihdamının Desteklenmesi İçin Büyükanne Projesi

Kadın İstihdamının Desteklenmesi İçin Büyükanne Projesi’nin amacı, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere verilecek yardım ile hâlihazırda çalışıyor olan kadınların işgücü piyasasından çekilmelerini önlenmek ve çocuklara büyükanneleri ile birlikte büyüme imkânı sağlayarak kültür aktarımına destek olmaktır.

Projenin uygulandığı iller; Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep olarak belirlenmiştir. Projenin süresi 12 aydır.

Yapılan değerlendirme sonucunda Projenin pilot uygulamasına katılması uygun görülen başvuru sahiplerine, başvuru esnasında bildirilen anneye ait elektronik posta ve cep telefonu numarası (kısa mesaj) üzerinden Bakanlık tarafından bilgilendirme yapılır.

Ayrıca, tüm başvuru sonuçlarının, internet üzerinden “https://buyukanne.csgb.gov.tr” adresinden 15 Mart 2017 tarihi itibariyle sorgulanabilmesi de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Acil Para Kazanma Yolları Bu Ürünleri Satın Kazanın! başlıklı makalemizde acil para kazanmak, sperm satmak ve ürün satarak para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Blog Açarak Ek Gelir Elde Etmek Çok Kolay

Blog Yazarak Para Kazanmak için Yapmanız Gerekenler

Herhangi bir konu hakkında insanlara bilgi verebilecek kadar tecrübeniz olduğunu düşünüyorsanız, kendi blogunuzu açarak yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super