Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Büyükanne Maaşı Başvurusu Şartları ve Maaş Tutarı Belli Oldu

Evde bebek bakımı yapan (torununa bakan) anneanne ve babaannelere verilecek büyükanne maaşı 425 TL olarak açıklandı. 10 ilde 6 bin aileyi kapsayacak olan projeye başvurular Şubat ayında alınacak. Büyükanne maaşı şartları ve projeye dahil olan iller de belli oldu. İşte torun bakımı yapan büyükanneye verilecek maaş detayları…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 6 ay ila 1 yaş arasındaki bebek bakımı yapan büyükannelere maaş uygulaması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, uygulamanın 1 yıl boyunca belirlenen 10 ilde hayata geçirileceğini ve büyükannelere aylık 425 TL maaş verileceğini açıkladı.

Büyükanne maaşı ne kadar belli oldu

BÜYÜKANNE MAAŞI HANGİ İLLERDE VERİLECEK?

Özellikle çalışan aileler için büyük kolaylık sağlayacağı düşünülen büyükanne maaşı uygulamasından Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep illerinde yaşayanlar yararlanabilecek.

BÜYÜKANNE MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Uygulamadan faydalanmak isteyen kişiler başvuruları Şubat ayı içinde yapacaklar. Ayrıca büyükanne gelir durumuna bakılmayacak. Başvurunun kabul edilmesi için annenin maaşının asgari ücretin 2 katını aşmaması gerekiyor. Büyükanneye yaş şartı ve sağlık raporu gibi şartlar getirilmesi de gündemde bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi Para Kazanma İmkanı Sunuyor başlıklı makalemizde evde telefon kılıfı işi, evde telefon kılıfı süsleme ve telefon kılıfı süslemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Evde şeker yaparak para kazanmak

Ev Yapımı Şekerleme Satışı Yaparak Para Kazanmak

Evde şekerleme yapıp satarak para kazanmak, kendi işini kurmak isteyenler için harika bir ek iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super