Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Bilet Satarak Para Kazanmak

Bilet satma işi cidden bol konuşma ve ikna etme kabiliyetine bağlıdır. Eğer bunların ikisi de yoksa işiniz gerçekten zor. İş başvurusu yapmaya gittiğinizde kendinizden emin cevaplar verin onlar zaten sizin gibi çok kişiyle muhatap olmuşlardır. Anlaşmayı yaparken mutlaka imzalayacağınız kağıdı okuyun ve ondan sonra imzalayıp anlaşın.

Anlaştığınız dağıtıcı firmaya kesinlikle alacağınız parayı ve sigortanızı sorun. Eğer kem küm cevaplar verilirse hiç o firmayla anlaşma yoluna gitmeyin, üzülürsünüz. Öte yandan sigortanız yapılır ve maaşınız şudur diyerek anlaşmak isteyen firmalar biraz daha güvenilir olacaktır.

Bilet standında, yolda, sokakta, caddede, okulda ya da size hedef gösterilen yerde bilet satmak yorucu ama eğlencelidir. İşi aldığınızda ilk başta garipsersiniz fakat hemen adapte olup çalışmaya başlarsanız günü iyi bir hasılatla bitirebilirsiniz.

Satış sırasında kullanılacak kelimelerinizi önceden hazırlayıp ezberlemek. Satış yaparken teklemenizi, unutmanızı yada karıştırmanızı engeller. Akıcı ama anlaşılır şekilde konuşup bir de etkileyebilirseniz. Bu iş çocuk oyuncağına dönecektir.

En iyi satış biçimlerinden biri sevgiliye aldırmaktır. ‘’Sürpriz yapmak istersiniz, bence sevdiği sanatçıdır ya da güzel vakit geçirmek için birebir’’ tabirleri konser, tiyatro, sinema ya da herhangi bir aktivitenin biletini size kesinlikle sattırabilir. Başka bir satış biçimi ise sesinizi iyi kontrol ederek baskın bir ses tonu kullanabilirsiniz ya da güvenilir bir yaklaşım sergilemek etkinizi arttırabilir.

Öte yandan biletleri iyi muhafaza etmek gerekir. Deforme olmuş bileti kimse almaz ve bu alacağınız maaşınızdan kesilir. Kar derken zarar etmeye gerek yok. Satış sonrasında aldığınız parayı sayarak alın ve uygun bir yere koyun ki yine maaşınız yanmasın.

Bileti satmak için seçtiğiniz hedef kitle işinizi kolaylaştırır ya da imkansızlaştırır. Gözlem yeteneğiniz ve ikna kabiliyetiniz sizi başarıya ulaştırabilir. Örnek olarak tek aktivitesi eve gitmek olan birine giderek, tiyatroya gitmek ister misiniz cümlesinin karşılığı tabi ki de yok ben almayalım olacaktır. Ama enerji saçan yerinde duramayan birine pek tabi konser biletini kolayca satabilirsiniz.

İşinizin sonunda mutlaka alacağınız ücretin tamamını almaktansa çalışırken avans kullanmak en iyisidir. Dolandırılma olasılığını azaltır. Yani maaşınızın en az yarısını işiniz bitmeden almış olun. Sonuç olarak biletinizi sattığınız aktivasyona kendiniz gitmeyi unutmayın.

Kontrol edin

Eve Kurabiye İşi Veren Firmalar Para Kazandırıyor

Evde Kek Kurabiye Yaparak Para Kazanma İş Fırsatı

Evde kurabiye yaparak para kazanabilir miyim? diye merak eden ev hanımları bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super