Pazar , Aralık 9 2018
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Acil Para Kazanma Yolları Bu Ürünleri Satın Kazanın!

Acil para kazanmak için ne yapmalıyım? diye kara kara düşünmeyi bırakın. Biraz ekstra kazanç sağlamak için kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanmak mümkün. Bunun yanında ilginç şeyleri satarak da ek gelir elde edebilirsiniz. Sizler için dünyanın farklı ülkelerindeki para kazanma yollarını bu yazımızda derledik. İşte acele para kazandıracak iş fikirleri

Futbol maçlarında ya da insanların yoğun olarak bulundukları park gibi yerlerde soğuk sıcak içecekler, su ya da çerez satarak para kazanmak mümkün.

Sıcak soğuk içecekler, fındık veya çerez satın.

Eğer ruhumda girişimcilik var benim! diyorsanız farklı para kazanma yolları deneyerek kendinize ek kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin; yaşadığınız yerdeki bir spor etkinliğinde (yaz aylarında) soğuk su veya soğuk meşrubat satarak para kazanmak mümkün. Bir park ya da stadyumda satış yapabilirseniz, bu yöntem sizin için kazançlı olabilir. Ürüne yatırım yapmak için az miktarda paranız olması gerekir. Yatırımınızın üzerine kar koyarak ciddi ekstra gelir elde edebilirsiniz. Mesela; 500 ml su satışı yapacağınızı ele alalım. Bunun için de 20 TL sermayeniz var. Toptancıda 500 ml’lik suyun adet fiyatı 0,25 TL yani 25 Kuruş. Yani elinizdeki sermaye ile 80 şişe su alabilirsiniz. Satın aldığınız bu suları tanesi 1 TL’den sattığınızı düşündüğümüzde, bu işten kazanacağınız para miktarı 80 TL olacaktır. Sözün kısası su satışından bu sayede 60 TL kâr elde etmiş olacaksınız. Yaşadığınız yerdeki ticaret yasalarını öğrenin ve bu şekilde ürünler satmanın yasal olduğundan emin olun. Trafiği yoğun bölgelerde ürün satacaksanız temkinli olmanızda fayda var.

Kaybolan eşyaları bulup satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Kaybolan eşyaları satmak.

Özellikle yaz aylarında deniz kıyılarında (sahillerde) unutulan kıymetli eşyaların bir sezonda milyon lira değerde olduğunu biliyor muydunuz? Bunu pek çok kişi ek iş fırsatı olarak değerlendiriyor. Eğer bir metal dedektörünüz varsa veya sadece iyi bir gözünüz varsa, insanların gözüne çarpmayan (parklar, plajlar ve alışveriş merkezleri gibi) düşürdükleri ya da kaybettikleri eşyaları bularak onları satabilirsiniz. Bu yöntem elbette çok güvenilir değildir. Ancak şansınızı deneyebilirsiniz. Nakit para için hızlı bir şekilde satış yapacağınız değerli bir eşya bulmanız an meselesi.

İlginç para kazanma yöntemleri arasında saç satışı yapmak da yer alıyor.

Saçlarınızı satın.

Bu yöntem size şaşırtıcı gelebilir. Ancak Avrupa ülkelerinde ve ABD’de yaygın olarak başvurulan bir hızlı para kazanma yöntemi olarak bilinir. Saçınız sağlıklı, tedavi edilmemiş ve yeterince uzunsa, yüzlerce dolara satabilirsiniz. Peruk üreticileri, kuaför salonları veya bölgenizde saçları satın almak isteyebilecek diğer merkezlere ek olarak, saç satmanıza yardımcı olabilecek internet pazarları da var. 20 cm’ye kadar saç çoğu zaman 100 dolardan daha düşük miktarlarda satılıyor. Saç uzunluğu arttıkça, değeri de artıyor. Örneğin; 35-40 cm uzunluğundaki saçlar 1000 dolar veya daha fazla ücretle satılabiliyor.

YASAL UYARI: Aşağıda bahsettiğimiz para kazandıracak ilginç işlerden ‘kan satmak ve sperm satmak’ işi Türkiye’de kanunen yasaktır. Bu kazanç yöntemleri sadece ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Bunlarla ilgili herhangi bir girişimde bulunduğunuz takdirde hakkınızda yasal işlem başlatılabilir. Söz konusu yöntemler sadece bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Olası yasal yaptırımlardan sitemiz Evdenekisekgelir.com ve editörleri sorumlu tutulamaz.

Kan sat veya plazma bağışla.

Plazma kanın bir bileşenidir ve onu vücuttan boşaltma işlemi kan bağışına benzer: kanınız çekilir, plazma ayrılır ve kırmızı kan hücreleri vücuda geri gönderilir. Kanunlar, teknik olarak plazma satışına müsade etmeyebilir, ancak bağışta bulunmak için harcadığınız zamanı telafi edebilirsiniz. Ülkemizde yok ama Amerika Birleşik Devletleri’nde, herhangi bir plazma merkezine kayıt yaptıran kişiler ayda 200 dolar para kazanma imkanı yakalayabiliyor. Genellikle, plazma bağışı yapmak için 18 ila 65 yaşları arasında ve sağlıklı olunması şart. Birçok plazma bağış merkezi, önceden yüklenmiş bir hediye kartıyla kazancı telafi ediyor.

Sperm sat.

Hızlı para kazanma yöntemlerinden birisi de Türkiye’de yasal olarak desteklenmeyen ve yapılmayan ‘sperm satışı’dır. Sperm vericileri potansiyel olarak ayda birkaç yüz dolar para kazanabilir ve ödemelerini anında alabilir. Bununla birlikte, donör olmak için normalde uzun boylu, eğitimli ve sağlıklı olmak gerekir. Bazı Avrupa ülkeleri ile ABD’de sıkça başvuruların bu yolla insanlar, yakınlarındaki bir bağış merkezine giderek, kayıt oluyorlar ve en kısa sürede para kazanmaya başlıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Blog Yazarak Para Kazanmak için Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Blog Açarak Ek Gelir Elde Etmek Çok Kolay

Blog Yazarak Para Kazanmak için Yapmanız Gerekenler

Herhangi bir konu hakkında insanlara bilgi verebilecek kadar tecrübeniz olduğunu düşünüyorsanız, kendi blogunuzu açarak yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super